خلاصه ای از تیپ هفت

تیپ هفت برون گرا ، خوش بین ، تطبیق پذیر  و خودجوش هستند . اهل تفریح ​​و بازی ، با روحیه ای بالا و عملگرا هستند . امکان دارد آنها بسیاری از استعدادهای خود را در راه اشتباهی بکار گیرند و به انسانی بیش از حد بلند پرواز ، پریشان و بی انضباط تبدیل شوند . به طور مداوم به دنبال تجارب جدید و هیجان انگیز هستند ، اما با ادامه این روند پریشان و خسته میشوند . آنها معمولا دارای مشکلاتی نظیر بی صبری و تصمیم گیری های آنی هستند . در بهترین حالت : استعدادهای خود را بر روی اهداف ارزشمند متمرکز میکنند ، و سپاسگزار ، شاد و راضی خواهند بود .

ترس اصلی : محروم بودن و درد داشتن

میل اصلی : راضی و خشنود برای بدست آوردن نیازهایشان

تیپ هفت با بال شش : "سرگرم کننده"

تیپ هفت با بال هشت :  "واقع بین"

انگیزه های کلیدی : می خواهند آزادی و شادی خود را حفظ کنند ، و هیچ فرصتی را برای تجارب جدید ارزشمند از دست ندهند ، تا همیشه خود را پر هیجان و مشغول نگه دارند تا بدین شکل از درد و رنج دور بمانند

 

مفهوم جهت ها

هنگامی که در حال حرکت در جهت از هم پاشیدگی ( استرس ) قرار بگیرند , ذهن پراکنده تیپ هفت ناگهان به یک ذهن ایده آل گرا و منتقد تبدیل می شود و مانند تیپ ناسالم یک رفتار می کند . و هنگامی که در حال حرکت در جهت دُرست خود و رو به ( رشد ) قرار بگیرند ، تیپ شکم پرست و غیر متمرکز هفت , بسیارمتمرکز و مشتاق پدیده های زندگی مانند تیپ سالم پنج رفتار می کند .

 

 

چهره های مشهور تیپ هفت :

 

بررسی تیپ هفت

این تیپ شخصیتی را " علاقه مند " مینامیم  زیرا تقریبا به تمام چیزهایی که توجه آنها را جلب می کند مشتاق می شوند .  آنها زندگی را با کنجکاوی ، خوش بینی ، و نوعی حس ماجراجویی ، مانند "بچه ها در آبنبات فروشی"  که جهان را با چشمانی باز نگاه میکنند دنبال میکنند . به تمام چیزهای خوبی که توجهشان را جلب می کند نزدیک می شوند تا بتوانند آنها را تجربه کنند . جسورانه و با نشاط به دنبال آنچه که در زندگی می خواهند با شادی پیش میروند .

اگرچه تیپ هفت در مرکز تفکر است ولی این ویژگی سریعاً نمایان نمی شود .  چرا که آنها تمایل دارند در کوچکترین زمان خالی هم در چندین پروژه به شدت درگیر و فعال باشند . تفکر آنها لحظه ای و آنی است . آنها حوادث را پیش بینی میکنند و بر اساس آن ایده هایشان را  به "پرواز" در می آورند . فعالیت های جذابی که باعث تحریک ذهن آنها می شود خود به خود تیپ هفت را به تولید کارها و افکار بیشتری وا میدارد . تیپ هفت لزوماً متفکر و یا زحمت کش تعریف نمی شود ، هرچند که اغلب باهوشند و می توانند به طور گسترده ای مطالعه و صحبت کنند . ذهن آنها به سرعت در حال حرکت از یک ایده به ایده دیگر است ، و این خاصیت , تیپ هفت را در نوعی "طوفان ذهنی " قرار می دهد که ترکیبی از اطلاعات با استعداهایشان فراهم می آورد . آنها از ترافیک ایده ها در مغزشان به وجد می آیند و از خودجوش بودن خود لذت میبرند . ترجیح می دهند مروری کلی بر مراحل هیجان انگیز اولیه یک فرآیند داشته باشند تا بتوانند بروی عمق یک موضوع خاص کار کنند .

...

 

فایل صوتی تیپ 7