خلاصه ای از تیپ سه

تیپ سه از خود مطمئن ، جذاب ، و دلربا هستند . جاه طلب ، توانا و پر انرژی ، آنها همچنین می توانند خودآگاه باشند و به شدت در مسیر اهداف پیش بروند . آنها افرادی با سیاست و موفقیت طلب میباشند ، اما همچنین می توانند بیش از حد نگران تصویر خود و نگران تفکر دیگران نسبت به خود باشند . آنها معمولاً با اعتیاد به کار و رقابت مشکل دارند . در بهترین حالت : خودباور و معتبر بوده ، تمام حرکات آنها مدلی الهام بخش برای دیگران به نظر میرسد . 

ترس اصلی : بی ارزش بودن

میل اصلی : احساس ارزشمندی و ارزشمند بودن

تیپ 3 سه با بال 2 : " افسونگر"

تیپ سه با بال 4 : "حرفه ای"

انگیزه های کلیدی : می خواهند تائید شوند ، خود را متمایز از دیگران بشمارند ، جالب توجه باشند ، تحسین شوند و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند .

 

مفهوم جهت ها

هنگامی که در جهت از هم گسیختگی ( استرس ) قرار گیرند ،  تیپ 3 به طور ناگهانی به وضعیت منفعل و بی تفاوت مانند تیپ ناسالم 9 ظاهر میشود . و هنگامی که در حال حرکت در جهت مثبت و رو به ( رشد ) قرار بگیرند ، تیپ 3 حالت مشارکت و متعهد را به خود میگیرد و مانند تیپ 6 سالم نمایان میشود

چهره های مشهور تیپ سه :

بررسی تیپ 3

تیپ سه را " بدست آورنده " مینامند . زیرا زمانی که آنها در حالت سالم قرار دارند , واقعا می توانند به چیزهای بزرگی در جهان دست یابند . آنها مانند"ستاره ای" میان انسانها میدرخشند و مردم اغلب به خاطر ظاهر جذاب و موفقیت های شخصیشان به آنها نگاه میکنند . تیپ سه سالم می داند توسعه فردی خود و ارائه توانایی های خود به جهان چه احساس خوبی دارد و همچنین برانگیختن دیگران برای رسیدن به دستاوردهای شخصی ای که حتی فکرش را نمیکنند چه حس خوبی به انسان میدهد . آنها معمولاً در میان همسالان خود مورد توجه و معروف هستند ، افراد این تیپ اغلب به عنوان "نماینده کلاس" یا "نماینده مردم" انتخاب میشوند زیرا مردم احساس می کنند که اگر به این تیپ شخصیتی رأی دهند این تیپ نقش پله ترقی را برایشان بازی خواهد کرد . تیپ سالم سه تجسم بهترین ها را در یک جامعه به نمایش میگذارد ، و دیگران قادر به دیدن امیدها و رویاهای خود در آنها هستند .

این تیپ اغلب موفق و محبوب است ، زیرا در بین تمام تیپ ها ، این تیپ بیشترین باور را به خود و پتانسیل ها و استعداد های خود دارند . تیپ سه به خاطر اهمیت دادن به ارزشهای اجتماعی زندگی را در نقش یک "بازیگر" بازی میکند . تیپ سه سالم ارزش پتانسیل های خود را می داند ، به همین دلیل تلاش می کند تا به "بهترین حالتی که میتوانند " برسد . موفقیتهایشان در انجام کارها الهام بخش رشد و توسعه در دیگران میشود.

تیپ سه می خواهند مطمئن شوند که زندگیشان موفقیت آمیز است ، تفسیری که از موفقیت آمیز بودن دارند توسط خانواده ، فرهنگ و زمینه اجتماعی برایشان تعریف شده است . در برخی از خانواده ها ، موفقیت به معنای داشتن مقدار زیادی پول ، خانه بزرگ ، یک ماشین گران قیمت جدید ، و ... است . سایر ایده های با ارزش و موفقیت ها برای آنها صرفاً جهت متمایز شناختن یک فرد در دنیای آکادمیک یا علمی شناخته میشود . موفقیت در خانواده های دیگر نیز ممکن است به معنای تبدیل شدن به یک بازیگر ، مدل و یا نویسنده معروف و یا یک چهره بزرگ عمومی مانند یک سیاستمدار طلقی شود . یک خانواده مذهبی هم معمولاً کودک خود را برای تبدیل شدن به یک کشیش یا روحانی تشویق میکند . مهم نیست که موفقیت چگونه تعریف شده باشد  تیپ سه تلاش خواهد کرد که به کسی قابل توجه در خانواده و جامعه خود تبدیل شود . آنها نمی خواهد "هیچ کس" باشند .

به همین دلیل ، تیپ سه می آموزد که در راه هایی قدم بگذارد که جلوه زیادی داشته باشند و همچنین از آنها قدردانی شود . آنها در کودکی فعالیت هایی که توسط پدر و مادر یا همسالان خود با ارزش تلقی میشده را یاد گرفته اند و به رسمیت شناخته اند ، و انرژی خود را در آن راه ها قرار داده اند تا به سطوح عالی ای در آن فعالیتها برسند . تیپ سه همچنین آموخته است که چگونه چیزهایی که در آنها  جذاب است یا به طور بالقوه قابل توجه است توسعه دهد .

 

فایل صوتی تیپ 3