خلاصه ای از تیپ دو

همدرد ، صمیمی ، و گرم و مهربان هستند . رفتار آنها دوستانه ، سخاوتمندانه بوده و جانفشان هستند ، اما همچنین می توانند احساساتی و چاپلوس باشند و برای مردم بیش از حد ارزش قائل شوند . آنها خوش نیت هستند و ارتباط نزدیکی با دیگران برقرار میکنند اما این ارتباطات می تواند با چرخش در انجام دادن کارها به عنوان وظیفه و نه برای کمک به آنها , انجام شود . آنها معمولا مشکلاتی با عدم مالکیت خود و عدم آگاهی از نیازهای خود دارند . در بهترین حالت : غیرخودخواه و انسان دوست ، همراه با عشق بی قید و شرط برای دیگران می باشند .

ترس پایه : نامطلوب بودن برای دیگران ، نداشتن شایستگی هایی که دوستمان بدارند

میل پایه : احساس عشق و دوست داشتن

تیپ دو با بال یک : "خادم"

تیپ دو با بال سه: "میزبان"

انگیزه های کلیدی : می خواهند آدمی باشند که لایق دوست داشتن باشد ، ابراز احساسات برای دیگران ، مورد نیاز بودن و قدردانی شدن ، دفاع از ادعاهایشان در مورد خود و نیز نیاز دارند که دیگران به آنها جواب پس بدهند .

 

مفهوم جهت ها

هنگامی که در جهت از هم گسیختگی ( استرس ) قرار بگیرند ، تیپ دو به طور ناگهانی مهاجم و پرخاشگر مانند تیپ هشت رفتار میکند و هنگامی که در حال حرکت در جهت مثبت و ( رشد ) قرار بگیرند ، به خود افتخار کرده ، خود پرورش دهنده و از لحاظ عاطفی آگاه می شوند ، مانند تیپ چهار سالم .

چهره های مشهور تیپ دو :

 

بررسی تیپ دو

شخصیت تیپ دو را یاور میخوانیم به این خاطر که این گروه واقعاً کمک کننده ترین مردم هستند و هنگامی که کمی از نوع سالم خود دور میشوند خود را کمک کننده ترینِ جمع میبینند . سخاوتمند و فداکار بودن به آنها دو احساس غنی ترین و معنادارترین روش زندگی را میدهد . عشق و نگرانی ای که احساس می کنند قلب آنها را گرم و زندگیشان را ارزشمند می سازد. تیپ دو بیشترین علاقه را به چیزهای "واقعاً، واقعاً خوب" زندگی دارند مانند عشق، صمیمیت ، اشتراک ، خانواده، و دوستی .

لوئیس یک وزیر است که از شادیِ تیپ دو بودن می گوید :

"من نمی توانم برای خود تیپ دیگری تصور کنم و اصلاً نمیخواهم تیپ دیگری باشم . دوست دارم در زندگی مردم نقش داشته باشم . داشتن احساس مهربانی ، مراقبت ، پرورش را دوست دارم . پخت و پز و کار خانه را دوست دارم . من از اینکه معتمد مردم هستم خوشحالم . طوری  که هر کسی می تواند هر چیزی در مورد خود به من بگوید و من همچنان قادر به دوست داشتنشان خواهم بود . واقعاً به خودم افتخار میکنم و خودم را دوست دارم که قادرم همراه مردم در هر جایی که مرا نیاز دارند باشم . من واقعا می توانم عاشقانه مردم ، حیوانات خانگی ، و همه چیز را دوست بدارم . و همچنین من یک آشپز بزرگ هستم . "

وقتی تیپ دو سالم و در تعادل هستند ، واقعا دوست داشتنی ، مفید ، سخاوتمند و با ملاحظه میشوند . مردم مانند زنبور هایی که به سوی عسل میشتابند ، به سوی آنها می روند . تیپ دو دیگران را با تپش قلب خود گرم میکنند . آنها  با قدردانی کردن و توجه کردن به دیگران به آنها روح می بخشند . با کمک به مردم  ویژگی های مثبتی در خود میبینند که قبلاً متوجه آنها نبوده اند . به طور خلاصه ، تیپ دوهای سالم مظهر "پدر و مادران خوبی" هستند که هر کس آرزوی داشتن آنها را دارد : کسی که آنها  را همانطور که باید ، میبیند ، آنها را با محبت بسیار زیاد می فهمد ، با صبر بی نهایت آنها را کمک و تشویق می کند ، و همیشه آماده دادن دست کمک هستند به طوری که دقیقاً می دانند که چگونه و چه زمان میتوان پرواز کرد . تیپ دوِ سالم قلب ما را  باز میکنند زیرا قلب خود را برای ما قبلاً  باز کرده اند و  راه عمیق تر و غنی تر شدن انسان را به ما  نشان می دهند .

فایل صوتی تیپ 2